KREATYWNIE, HAND MADEOWO, PREZENTOWO.

czwartek, 2 lutego 2017
Może i post trochę nie aktualny, bo związany z Dniem Babci i Dziadka, ale zapotrzebowanie na prezenty jest zawsze aktualne. A jak wiadomo cieszą te zrobione własnymi rękami, szczególnie przez nasze dzieciaki. Uwielbiam dostawać w prezencie coś, co ktoś stworzył specjalnie dla mnie, wkładając w to trochę swojej siły, pomysłowości i czasu. Takie prezenty nawet jeśli kosztują 5 zł cieszą bardziej niż te sklepowe za miliony monet. Tego też uczymy Liliankę, a ona w cudowny sposób to podłapała. No wiadomo, że jako 3 latka potrzebuje trochę naszej pomocy, nakierowania, czasem pomysłu (choć tego jej nie brakuje). Jest jeszcze jeden plus robienia tych hand madów... ja się niesamowicie przy tym relaksuje:))

A więc dziś trochę o kreatywnych zabawach, których efektem były prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Dzielę się dziś pomysłami, bo można je wykorzystać jako prezenty na urodziny, imieniny, w podziękowaniu, jako miły gest, albo po prostu jako kreatywną zabawę z dzieckiem. Uwierzcie mi na słowo, że też będziecie się dobrze bawić!:)) A potrzeba niewiele: trochę mąki, soli, wody, klej poliestrowe kuleczki, podkładki pod kubki, farbki. I jeszcze jedno: dużo cierpliwości, bo będzie bałagan.


1. ANIOŁKI Z MASY SOLNEJ
No i można zacząć. Masę solną znają chyba wszyscy. Przyznaję się, że musiałam zajrzeć do Internetu i przypomnieć sobie dokładnie składniki i proporcje. 4 ręce do zagniatania i można było działać. My zrobiłyśmy aniołki. Jeśli ktoś ma większe zdolności manualne niż ja i Lilka można zrobić, co tylko wyobraźnia podpowie. Nasze aniołki suszyły się na kaloryferze, ale można też w piekarniku. Malowanie to już była tylko wyobraźnia Lilki.

2. KULECZKOWE PODKŁADKI
To pomysł na prezent dla Babć. Najlepsze byłyby do tego podkładki w całości wykonane z korka, ale my kupiłyśmy podkładki w Pepco, z których zerwałyśmy wierzchnią powłokę. Potem już tylko potrzeba mocny klej (my używamy Magic), kuleczki poliestrowe i trochę czasu i cierpliwości:))3. KUBKI RĘCZNIE MALOWANE
Przy przygotowywaniu kubków trochę Lilkę poniosło. Miały być jakieś piękne rysunki od wnuczki, a wyszły niezłe gryzmołki:)) Co potrzebne? Pisaki do porcelany, białe kubki lub inne jednolite, trochę artystycznego polotu. Potem już tylko na 4h do piekarnika i mamy piękne kubki, jakich nie ma nikt. Tak przygotowane kubki można myć ręcznie lub w zmywarce.4. KARTKI WYKLEJANE NAKLEJKAMI
No i na koniec nieodłączna część: laurka. Tym razem Lilka wybrała technikę naklejkową. Każda przygotowywana z wielką starannością z własnoręcznie wpisanymi życzeniami. Fajnym elementem były napisy Dla Babci i Dla Dziadka własnoręcznie napisane przez Lilkę. Czy moja 3 latka jest tak genialna, że potrafi już pisać? No nie, ale wystarczyły wykropkowane ołówkiem literki, które Lilka połączyła i powstały piękne odręczne napisy.

A teraz uwaga! Będą życzenia jakie Lilka własnoręcznie "wpisała" w kartkach. Życzyła:
- Babci J.: nowego samochodu; (babcia nie ma prawka:)))
- Babci H.: ładnie pachnących kwiatów
- Dziadowi B.: nowego samochodu
- Dziadkowi P.: nowej babci J.:))))) i wesołych snów
- Prababci K.: dużo kartonów do spalenia  (wozimy dla babci kartony, bo babcia ogrzewa wodę i      
  mieszkanie piecem)


Prześlij komentarz